Kafamda deli sorular

Özünde pek huyum değildir politik veya sosyolojik bir yazıyı herhangi bir platformda paylaşmak. Konuşmayıda bir tek gerçekten ilgilenenler ile severim. Kafamda deli soruların olduğu bir gerçektir. Helede Türkiye hakkında yazdığımı düşünürsek… Ben Türk’üm hatta biraz daha ayrıntılı söylersek Avşar’ım.

Fakat Türkiye’de ne seçme nede seçilme hakkım var. Türkiye’de bile doğmamışım veya yaşamıyorum. Sadece 3 ay boyunca Istanbul’da çalıştım. Türkçemde çok iyi sayılmaz. Aslında ne haddime diye düşünülebilir. Ama insan gördükleri karşısında sessiz kalamıyor…

Bir haberde Avrupa’nın en çok çalışan ülkesi Türkiye diye başlık atmışlar.
Birçok insan bu haber ile gurur duyuyor ve biz en iyisiyiz diyebiliyorlar. Fakat çok çalışmanın verimli çalışılmadığı sürece hiçbir şey ifade etmediğini ülkemizin Avrupa’daki ekonomik konumuna baktığınız zaman, çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Birçok haber düz okuduğumuz gibi bu haberide öylesine okuyup geçiyoruz.

Verimli çalışma ne demektir? Verimli kısa süre içinde maksimum ve kaliteli şekilde bir işi bitirmektir.

Verimli çalışmak çalışanları birçok yönden rahatlatır. Özel hayatı ve iş hayatını ayırmanızı sağlar. İşlerinizi iş saatinde bitirip özel hayatınızdaki vakti kendinize ayırırsınız. Hem bu sayede uzun saatler çalışmak zorunda kalınmaz. Zihniniz yarın yapılacak işler ile meşgul olmaz.

Diyelim ki iş saatinde geçirdiğimiz o uzun saatler verimli olsa,
bugünün işi yarına kalmaz ve hatta zamanı olan işleri önceden bitirilir. Bu tek bir kişinin daha fazla işi yapabileceğini gösterir. İşte o zaman gerçekten gurur duyucağımız bir haber olurdu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: